Отпорен монитор на допир од 7 инчи

Краток опис:

669GL-70NP/C/T е 7-инчен отпорен на допир LCD монитор со VGA, HDMI, DVI, AV влез.Отпорен панел на допир со 5 жици, како приказ на терминална единица на индустриска опрема.
За поврзување HDMI, VGA, AV влез, директно поврзување со компјутер, како персонален компјутер за прикажување.Може да се користи за интерфејс човек-машина, забава, малопродажба, супермаркет, трговски центар, мониторинг CCTV, машина за нумеричка контрола и систем за индустриска контрола, итн. на работната површина, држачите за ѕид и покрив, итн


 • Модел:669GL-NP/C/T
 • Панел на допир:Отпорен со 4 жици
 • Прикажи:7 инчи, 800×480, 450 nit
 • Интерфејси:HDMI, VGA, композитни
 • Детали за производот

  Спецификации

  Додатоци

  НаЛилипут669GL-NP/C/T е 7 инчен 16:9 LED теренски монитор со HDMI, AV, VGA влез.Влез YPbPr & DVI за изборен.

  7 инчен LCD 16:9

  7 инчен монитор со широк сооднос на екранот

  Без разлика дали снимате фотографии или видео со вашиот DSLR, понекогаш ви треба поголем екран од малиот монитор вграден во вашиот фотоапарат.

  Екранот од 7 инчи им дава на режисерите и на камерите поголем пронаоѓач на поглед и сооднос од 16:9.

  Теренски монитор за професионален пазар на видео

  Дизајниран за почетно ниво на DSLR

  Лилипутсе познати по производството на издржлив и висококвалитетен хардвер, по мал дел од цената на конкурентите.

  Бидејќи повеќето DSLR камери поддржуваат HDMI излез, веројатно е дека вашиот фотоапарат е компатибилен со 669GL-NP/C/T.

  Висок сооднос на контраст

  Професионалните екипи за фотографирање и фотографи бараат прецизно прикажување на боите на нивниот теренски монитор, а 669GL-NP/C/T го обезбедува токму тоа.

  Мат дисплејот со LED позадинско осветлување има сооднос на контраст на бои 500:1, така што боите се богати и живописни, а матниот дисплеј спречува непотребен сјај или рефлексија.

  Монитор со висока осветленост

  Зголемена осветленост, одлични перформанси на отворено

  669GL-NP/C/T е еден од најсветлите монитори на Lilliput.Подобреното позадинско осветлување од 450 nit создава кристално јасна слика и живописно ги прикажува боите.

  Поважно, подобрената осветленост ја спречува видео содржината да изгледа „исплавено“ кога мониторот се користи под сончева светлина.

   

 • Претходно:
 • Следно:

 • Приказ
  Панел на допир Отпорен со 4 жици
  Големина 7”
  Резолуција 800 x 480
  Осветленост 450 cd/m²
  Сооднос на аспект 16:9
  Контраст 500:1
  Агол на гледање 140°/120° (В/В)
  Видео влез
  HDMI 1
  VGA 1
  Композитен 2
  Поддржано во формати
  HDMI 720p 50/60, 1080i 50/60, 1080p 50/60
  Аудио излез
  Уво Џек 3,5 мм
  Вградени звучници 1
  Моќ
  Работна моќност ≤8W
  DC во DC 12V
  Животна средина
  Работна температура -20℃~60℃
  Температура на складирање -30℃~70℃
  Друго
  Димензии (LWD) 185,5×122×32мм
  Тежина 450 гр

  669 додатоци

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја