Кина FA1012-NP / C / T _ 10,1 инчен капацитивен монитор за допир Производител и снабдувач | Лилипут

FA1012-NP / C / T _ 10,1 инчен капацитивен допир со допир

Краток опис:

FA1210-NP / C / T е капацитивен монитор со допир од 10,1 инчи. Ако сакате функција без допир, може да се избере FA1210-NP / C. Со LED позадинско осветлување од 1024 × 600 природна резолуција и сооднос 16: 9, може да поддржува влезови на видео до 1920 × 1080 преку HDMI. Не само што поддржува влезови HDMI, туку поддржува влезови на композитни сигнали VGA, DVI, AV. Додавањето на мат дисплеј значи дека сите бои се добро претставени и не оставаат рефлексија на екранот. Без оглед на AV-уредот што го користите, тој ќе работи со нашиот FA1012, без разлика дали се работи за компјутер, Bluray плеер, CCTV камера и DLSR камера. Заградата VESA може да биде поддржана.


 • Модел: FA1012-NP / C / T
 • Панел за допир: капацитивен капацитет од 10 точки
 • Екран: 10,1 инчи, 1024 × 600, 250nit
 • Интерфејси: HDMI, VGA, композитен
 • Детали за производот

  Спецификации

  Додатоци

  Lilliput FA1012-NP / C / T е 10,1 инчен 16: 9 LED монитор со екран осетлив на допир со HDMI, DVI, VGA и видео-in.

  Белешка: FA1012-NP / C / T со функција на допир.

  10,1 инчен LCD: 16: 9

  10,1 инчен монитор со сооднос на широк екран

  FA1012-NP / C / T е последната ревизија на најпродаваниот монитор од 10,1 L на Лилипут. Соодносот на ширина на екранот од 16: 9 го прави FA1012 идеален за различни AV апликации - можете да го најдете FA1012 во ТВ-простории за емитување, аудиовизуелни инсталации, како и монитор за преглед со професионални екипи на фотоапаратот.

  Фантастична дефиниција на бојата

  FA1012-NP / C / T  може да се пофали со побогата, појасна и поостра слика од кој било монитор Lilliput благодарение на високиот контраст и LED позадинското осветлување. Додавањето на мат дисплеј значи дека сите бои се добро претставени и не оставаат рефлексија на екранот. Уште повеќе, ЛЕД технологијата носи големи придобивки; мала потрошувачка на енергија, задно светло веднаш и постојана осветленост со текот на годините и годините на употреба.

  Матичен панел со висока резолуција

  Мајчин 1024 × 600 пиксели, FA1012 може да поддржува влезови на видео до 1920 × 1080 преку HDMI. Поддржува содржина од 1080p и 1080i, што ја прави компатибилна со повеќето HDMI и HD извори.

  Екран на допир сега со капацитивен допир

  FA1012-NP / C / T неодамна е надграден за да работи со користење на капацитивен екран осетлив на допир, подготвен за Windows 8 и новиот UI (порано Metro) и компатибилен со Windows 7. Давање функционалност на допир слична на iPad и другите екрани на таблетите, тоа е идеален придружник на најновиот компјутерски хардвер.

  Комплетен опсег на AV влезови

  Клиентите не треба да се грижат дали нивниот видео формат е поддржан, FA1012 има HDMI / DVI, VGA и композитни влезови. Без оглед на AV-уредот што го користат нашите клиенти, тој ќе работи со FA1012, без разлика дали станува збор за компјутер, Bluray плеер, CCTV камера, DLSR камера - клиентите можат да бидат сигурни дека нивниот уред ќе се поврзе со нашиот монитор!

  Монтажа VESA 75

  Две различни опции за монтирање

  Постојат два различни методи на монтирање за FA1012. Вградениот држач за работна површина обезбедува цврста поддршка за мониторот кога е поставен на работната површина.

  Постои и монтирање VESA 75 кога столбот за работна површина е одвоен, обезбедувајќи им на клиентите практично неограничени опции за поставување.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Екран
  Панел за допир 10 поени капацитивни
  Големина 10,1 “
  Резолуција 1024 х 600
  Осветленост 250cd / m²
  Однос на аспект 16:10
  Контраст 500: 1
  Агол на гледање 140 ° / 110 ° (В / В)
  Внесување на видео
  HDMI 1
  VGA 1
  Композитен 2
  Поддржано во формати
  HDMI 720p 50/60, 1080i 50/60, 1080p 50/60
  Аудио излез
  Уво Jackек 3,5мм - 2ч 48кхз 24-битни
  Вградени звучници 1
  Моќност
  Работна моќност W9W
  DC во DC 12V
  Environmentивотна средина
  Работна температура 0 ℃ ~ 50
  Температура на складирање -20 ℃ ~ 60
  Друго
  Димензија (LWD) 259 × 170 × 62 mm (со држач)
  Тежина 1092гр

  Додатоци 1012t

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја