Кина UM-900 / C / T _ 9,7 инчен USB монитор Производител и снабдувач | Лилипут

UM-900 / C / T _ 9,7 инчен USB монитор

Краток опис:

Обезбедување дополнителни слики за ограничување на големината на еден екран, како и подобрување на сензорното искуство за забава во кое било време и на кое било место.


 • Модел: UM-900 / C / T
 • Панел за допир: 4-жичен отпор (5-жичен по избор)
 • Екран: 9,7 инчи, 1024 × 768, 400nit
 • Интерфејси: USB, HDMI
 • Детали за производот

  Спецификации

  Додатоци

  На Лилипут UM-900 е 9,7 инчен 4: 3 екран на допир монитор со USB и HDMI влез. Тестирано за оптимални перформанси со производите на Apple.

  Белешка: UM-900 (без функција на допир)
             UM-900 / T (со функција на допир)

  10 инчен монитор со висока резолуција

  Домашна монитор со висока резолуција 9,7

  Мајчин 1024 × 768 пиксели, UM-900 обезбедува кристално чиста слика. Со технологија за USB-дисплеј, секој пиксел совршено се вклопува на дисплејот.

  9-инчен монитор со екран на допир

  Контраст од 600: 1

  Благодарение на напредната технологија за прикажување IPS, боите изгледаат најдобро на UM-900. Со сооднос на контраст 600: 1, вашата видео-содржина изгледа најдобро.

  9 инчен монитор со висок контраст

  Агли на гледање од 178 °

  Понатамошна придобивка на IPS-дисплеите се пошироките агли на гледање. UM-900 има најширок агол на гледање од сите Лилипут .

  Пошироките агли на гледање се особено корисни во апликациите за продажба и дигиталните сигнали, бидејќи вашата содржина ја одржува својата јасност на сите агли.

  9-инчен монитор со едноставни граници

  Чисти граници

  Многу клиенти бараат монитор со чисти граници и без копчиња напред. UM-900 има најчисто лице од сите монитори на Лилипут, што им овозможува на гледачите да се фокусираат чисто на содржината.

  Монтажа VESA 75

  Монтажа на VESA 75

  UM-900 е дизајниран имајќи ги во предвид интеграторите AV и апликациите за дигитални сигнали. Индустрискиот стандард монтирање на VESA 75 отвора свет на можности,

  но вклучениот штанд за работна површина овозможува и UM-900 да се користи како редовен придружник на работната површина.

  9-инчен УСБ-монитор

  USB влез за видео

  УСБ-видео им помогна на илјадници клиенти на Лилипут ширум светот: погодно е и лесно се поставува.

  UM-900 користи мини-USB влез за видео и располага со една дополнителна редовна USB порта што работи како центар.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Екран
  Панел за допир Отпорен на 4-жица (5-жичен по избор)
  Големина 9,7 “
  Резолуција 1024 х 768
  Осветленост 400cd / m²
  Однос на аспект 4: 3
  Контраст 600: 1
  Агол на гледање 178 ° / 178 ° (В / В)
  Внесување на видео
  Мини USB 1
  HDMI 1 × HDMI 1.4
  Поддржано во формати
  HDMI 720p 50/60, 1080i 50/60, 1080p 24/25/30/50/60
  Аудио излез
  Уво Jackек 3,5 mm - 2-ка 48kHz 24-битни (под режим HDMI)
  Вградени звучници 2 (во режим HDMI)
  Моќност
  Работна моќност W11W
  DC во DC 5V
  Environmentивотна средина
  Работна температура -20 ℃ ~ 60
  Температура на складирање -30 ℃ ~ 70
  Друго
  Димензија (LWD) 242 × 195 × 15 mm
  Тежина 675g / 1175g (со држач)

  900T додатоци

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја